22 червня в м. Погребище відбувся мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У меморіальному заході взяли участь керівництво району, міста, делегації від установ та організацій, молодь, громадськість.

  Урочистим покладанням квітів і вінків до Монумента Слави загиблим воїнам погребищани віддали шану всім загиблим під час Другої світової війни та живим ветеранам війни, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я.

  « 22 червня 1941 року розпочався найкривавіший період у трагічній історії Другої світової війни, яка завдала нашому народові страшних та непоправних втрат - забрала життя мільйонів українців, дощенту зруйнувала міста і села. В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані Другої світової, хто загинув на Сході України задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти мир, спокій і злагоду у суспільстві задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до Перемоги.», - зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації І.Вінник.

  Живі квіти на викарбуваних іменах полеглих у війні нагадують нам про вічну пам’ять і вічну скорботу.

  Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни, загиблих у наш час Героїв Небесної сотні, військовослужбовців Збройних сил України і Національної гвардії. Вічна і світла їм пам’ять! Вічна їм слава!

  Поминальні заходи за жертвами війни в Україні відбулися в усіх територіальних громадах . Тільки з нашого району загинуло більше 6 тисяч жителів. У братських могилах м.Погребище, селах: Мончин, Булаї, Гопчиця, Плисків, Борщагівка, Ліщинці, Сніжна, Новофастів навічно залишились 1412 захисників нашого краю, імена 329 з них і досі невідомі.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації