На Вінниччині активно впроваджується система мобільних ЦНАПів «Усі державні послуги в одній валізі». У рамках реалізації програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), для надання адміністративних послуг Погребищенський центр надання адміністративних послух отримав мобільний кейс.

  На сьогодні одним із перспективних напрямів щодо забезпечення належного рівня якості адміністративних послуг є використання мобільних офісів, що також передбачено програмою EGAP, яка фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Цільовими регіонами програми є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська та Одеська області, для яких закуплено та укомплектовано мобільні центри надання адміністративних послуг у вигляді кейсів з необхідним технічним забезпеченням.

  20 червня, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко передав кейси з відповідним обладнанням Вінницькій міській раді, а також Погребищеській, Немирівській та Тростянецькій районним державним адміністраціям.

  Андрій Гижко акцентував увагу на прогресивності використання інноваційних технологій під час надання адміністративних послуг на місцях: «Шановні колеги, елементи мобільного центру надання адміністративних послуг було вперше презентовано на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку, яка відбулась у м.Вінниці за участю Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

  Під час зустрічі координатор програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко ознайомив присутніх з особливостями функціонування мобільних центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, до базової комплектації кейса з написом «Усі державні послуги в одній валізі» входять ноутбук із сенсорним дисплеєм, зчитувач ID-карток, 3G-модем, струйний принтер з автономним джерелом живлення, додаткове джерело живлення та інші прилади. За словами Віктора Маценка, система мобільного ЦНАП здатна працювати в автономному режимі до 12 годин. Крім цього, він є стійким до механічних, термічних впливів тощо.

  23 червня голова райдержадміністрації Іван Вінник передаючи кейс працівникам ЦНАПу зазначив, що Погребищенський район один із більших в області за територією та має третю частину жителів старше 60-ти років і використання мобільного ЦНАПу наблизить надання послуг для жителів поважного віку та осіб з інвалідністю.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації