14 липня 2018 року в с.Сопин Погребищенського району Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив новозбудований храм Успіння Пресвятої Богородиці.

  На кордоні Погребищенського району Святійшого Патріарха зустріли та привітали голова Погребищенської райдержадміністрації Іван Вінник, голова Погребищенської райради Сергій Волинський та начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький.

  Біля храму Його Святість привітали віряни та піднесли за традицією коровай та квіти. У цей святковий день храм та подвір’я були вщент заповнені віруючими, які прибули до с.Сопин з різних куточків Вінниччини.

  Богослужіння розпочалось чином освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці, під час якого був звершений Хресний хід з мощами навколо храму.

  Після заамвонної молитви Святійший владика звернувся до віруючих з повчальним словом.

  Зі словом вітання до Патріарха та віруючих звернувся голова Погребищенської райдержадміністрації Іван Вінник. Він зокрема зазначив, що з роду в рід люди зводили у своїх містах та селах храми на Славу Божу та для молитовного поклоніння не на одне десятиліття чи століття.

  Іван Васильович подякував усім меценатам та спонсорам будівництва Храму, Патріарху Філарету та всім всечесним отцям за участь в його освяченні і висловив велику надію, що люди будуть йти до Храму, щоб набиратися духовності, добра та терпіння задля будівництва демократичної, правовової, соціальної європейської України.

  По завершенні Божественної літургії відбулось нагородження меценатів та жертводавців церковними відзнаками. Зокрема, Орденом святого князя Володимира ІІІ ст. були нагороджені Григорій Костюк, Володимир Краснюк та настоятель протоієрей Іван Мельникович.

  Після нагородження владика Михаїл звернувся до Святійшого Патріарха Філарета зі словом подяки, в якому наголосив на тому подвигу, який несе Його Святість у справі єднання Української Православної Церкви та її автокефалії, підніс Предстоятелю святу просфору, як символ євхаристійного єднання та квіти.

  Святійшому владиці співслужили настоятель храму протоієрей Іван Мельникович, священники Погребищенського, Оратівського, Берщацького районів та духовенство Вінницької єпархії.

  Богослужіння своїм співом прикрасив хор Свято-Михайлівського Золотоверхого собору на чолі з Віктором Кардашем.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації