У рамках візиту, що відбувся 18 липня голова облдержадміністрації Валерій Коровій та директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук разом з керівництвом району побували біля витоку р.Рось, ознайомилися з роботою КУ «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради» та станом підготовки перших класів Погребищенської ЗОШ№1 І-ІІІ ст.до навчання відповідно до вимог «Нової української школи».

  Після огляду території гідрологічного заказнику місцевого значення «Зелені криниці» (виток р.Рось) керівник області дав доручення підготовити відповідне розпорядження голови облдержадміністрації та розпочати роботи щодо відродження витоку річки Рось та реконструкції гідротехнічних споруд на території заказника. «Ми маємо разом із громадою Погребищенського району це чарівне місце, що пов’язане із славним далеким історичним минулим Київської Русі, впорядкувати та перетворити на туристично-відпочивальну зону.», - зазначив Валерій Вікторович.

  В м.Погребище голова облдержадміністрації Валерій Коровій відвідав КУ «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради». Як повідомив головний лікар Центру Іван Роздольський комунальне підприємство «Погребищенський центр первинної медико – санітарної допомоги » Погребищенської районної ради об’єднує 10 амбулаторій; 2 - міських та 8 сільських,а також 27 фельдшерських пунктів. В центрі працює 12 сімейних лікарів, лікар - педіатр Усі амбулаторії забезпечені комп’ютерами та інтернет зв’язком. На даний час обрали свого сімейного лікаря 11936 жителів району , що складає 40% населення.

  Валерій Вікторович поспілкувався із персоналом Центру, поцікавився проблемами, які виникають в ході проведення реформи галузі, сьогоднішньою зарплатою. Наголосив, що в нових умовах, коли сімейний лікар має 1800 пацієнтів та укладена угода комунального закладу з Національну службу здоров’я України (НСЗУ) сімейний лікар отримує 15 тис. грн. зарплати, медсестра – біля 8 тис. Все це перший і вагомий крок до покращення якості надання медичних послуг. Бо тепер лікар буде дорожити своєю репутацією фахівця. В приміщенні закладу керівник області поцікавився в аптечному кіоску скільки рецептів за державною програмою «Доступні ліки» було відпущено сьогодні та які ліки найчастіше купують пацієнти.

  Ще одним об’єктом відвідин керівника області стала загальноосвітня школа № 1 І-ІІІ ст. міста Погребище, де завершено реконструкцію першого корпусу закладу. Він побував у 2-му корпусі, де навчається початкова школа і ознайомився із станом підготовки матеріально-технічної бази перших класів. На 2018-2019 навчальний рік здійснено набір до 1-го класу в кількості 86 учнів, згідно чого планується утворити 3 класи.

  Як проінформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Зінаїда Бутенко станом на 16.07.2018 року у системі ProZorro опубліковано умови придбання ноутбуків на суму 177000,00 грн. та дидактичного матеріалу на суму 355000,00 грн. Для 1 класів комунальних закладів «Погребищенська загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів Погребищенської районної ради Вінницької області» та «Погребищенська загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів Погребищенської районної ради Вінницької області» будуть закуплені одномісні парти відповідно до вимог «Нової української школи».

  «Я є палкий прихильник ідеї «Нової школи» - дитина має піти в перший клас там, де вона проживає. Але клас має бути абсолютно однаковий – що в Погребищах, що в Соколівці, або в Печерському районі м.Київ. І завдання влади до 1 вересня створити ці умови», - наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

  На завершення візиту очільник області поспілкувався з керівництвом району та м.Погребище та висловив думки з приводу результатів візиту.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації