Розпочався один з важливих періодів для хліборобів — збирання врожаю. Цьогорічні жнива починаються дещо раніше через особливості погодних умов.

  За прогнозами, цьогорічний урожай зернових і технічних культур очікується дещо нижчий ніж у минулі роки. Це пов’язано з тривалою посухою, яка збіглася з періодом формування і наливу зерна.

  Однак, такий прогноз є орієнтовний, оскільки врожай може бути високим за рахунок сучасних технологій вирощування.

  Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (minagro.gov.ua), українськими аграріями станом на 9 липня вже намолочено 8,36 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур з 2,8 млн га (29% до прогнозу) при врожайності 29,8 ц/га.

  Про стан жнивної кампанії у Погребищенському районі дізнаюсь у начальника управління агропромислового розвитку РДА Валентина Ільчука. Загалом у районі посівна площа становить 35 497 га, з яких 18 729 га займають ранні зернові.

  За словами Валентина Ільчука, нині закінчується збір озимого ріпаку, врожайність якого становить 32,5 ц/га. Серед сільськогосподарських підприємств, які вирізняються високою врожайністю, варто згадати СТОВ «Дніпро» (с. Мончин), ТОВ «Станилівка-Агро» (с. Станилівка), ФГ «Колотуцького» (м. Погребище).

  Розпочато збір ранньої групи зернових та зернобобових культур — гороху, озимих пшениці та ячменю.

  У середньому врожайність посівів гороху складає 26 ц/га. У числі перших, хто вирізняється високими врожаями, начальник управління агропромислового розвитку РДА називає СТОВ «Зірка» (с. Малинки), ТОВ «ПК Зоря Поділ­ля», ТОВ «ТАК-Агро» (с. Борщагівка).

  Не гіршими є і показники пшениці та ячменю. Озима пшениця видає 53 ц/га, за показниками врожайності виділяються ФГ «Бухнівське» (с. Бухни), ТОВ «ПК Зоря Поділля», ТОВ «ТАК-Агро» (с. Борщагівка). Ячмінь — 55,6 ц/га, де за врожайністю лідирують СТОВ «Зірка» (с. Малинки), СНВТОВ «Васильківське» (с. Васильківці), ТОВ «Марія-Агро» (с. Скибинці).

  — Сподіваємось, що в поточному році жнива пройдуть успішно, а отриманий урожай суттєво покращить економіку аграрного сектору району, — каже Валентин Ільчук. — Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі!

  Оксана ОСЮКОВА, районна газета «Колос»