31 липня 2018 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації І. Вінник. На засідання колегії були запрошені голови виконавчих комітетів місцевих рад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій.

  Начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації М. Нечипорук доповіла про підсумки соціально-економічного розвитку району за І півріччя та основні завдання на ІІ півріччя 2018 року.

  В її виступі, зокрема йшлося проте, що з районного бюджету з початку року фінансувалося 15 районних програм із 26 на суму 1 млн. 232 тис.грн., із запланованої на рік 3 млн.794 тис.грн., тобто відсоток виконання становить 32%.

  Ефективним шляхом розвитку територій населених пунктів є участь органів місцевого самоврядування в конкурсах та грантах. На обласний конкурс підготовлено 24 проектних пропозиції. Переможцями визнано 8 проектів, загальна вартість яких 1 млн. 786 тис. грн., з них кошти обласного конкурсу – 542 тис.грн.

  З початку року на соціально – економічний розвиток територіальних громад спрямовано майже 6,5 млн. грн., з них спонсорських коштів – майже півмільйона гривень.

  У 2018 році розроблено «Програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Погребищенському районі». В рамках цієї програми заплановано поточний ремонт та утримання вулиць населених пунктів району. За даними територіальних громад на звітну дату освоєно 2,1 млн. грн.

  Також об’єкт «Капітальний ремонт проїжджої частини та тротуарів по вул. Вишнева в м. Погребище» включено у перелік, який буде фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 1355,062 тис.грн.

  За звітний період для потреб центральної районної лікарні було придбано сучасне діагностичне обладнання: дихальний апарат в реанімаційне відділення - 283 тис.грн., біохімічний аналізатор в лабораторію - 85 тис.грн. першочерговим завданням залишається заміна даху в хірургічному корпусі лікарні, по проекту подано заявки на фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету. Та придбання нового рентгенівського апарату вартістю 1,3 млн.грн.

  На покращення матеріально – технічної бази закладів культури використано 120,2 тис.грн., на проведення ремонтних робіт 530,4 тис.грн.

  З початку року оголошено 12 тендерних закупівель на загальну суму 7,9 млн. грн. та 124 допорогових на суму 3,3 млн.грн. Економія бюджетних коштів склала 413,6 тис. грн.

  Продовжується реалізація проекту компаній KNESS по будівництву сонячних електростанцій на території Плискіської громади. З серпня місяця планується розпочати будівельно – монтажні роботи по встановленню сонячних батарей. Отримання дозволів завершується і для території, де заплановано будівництв сонячних електростанцій у м. Погребище.

  Про виконання районного бюджету за І півріччя 2018 звітував І. Медик – начальник управління фінансів райдержадміністрації. Він зазначив, що зведений бюджет району по доходах загального фонду за 6 місяців 2018 року виконано на 124,0 %, уточнені планові призначення складають 38427,1 тис. грн., фактично надійшло 47667,7 тис. грн., або більше планових призначень на 9240,6 тис. грн., у порівнянні з 2017 роком за відповідний період фактичні надходження збільшились на 9257,2 тис. грн. - 24,1%.

  За І півріччя поточного року із зведеного районного бюджету по загальному фонду використано 213400,049 тис. грн., що становить 91,1 % плану на цей період (план – 234145,644 тис. грн.., касові – 213400,049 тис. грн.), порівняно з аналогічним періодом попереднього року обсяг видатків збільшився на 61,9 %.

  Про стан надання та перспективи освітніх послуг в Погребищенському районі йшлося в інформації начальника відділу освіти райдержадміністрації З. Бутенко.

  Заступник начальника Погребищенського відділення Калинівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області О. Залюбівський проінформував присутніх про забезпечення законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян у Погребищенському районі.

  Л. Заморока - завідувач сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації звітувала про роботу центру надання адміністративних послуг у І півріччі та завдання на ІІ півріччя 2018 року.

  Про стан санітарного благополуччя населення Погребищенського району доповів заступник начальника - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Погребищенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області О. Свящук.

  В. Білоконь – завідувач сектору цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації інформував про стан захисних споруд цивільного захисту району.

  Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації у І півріччі 2018 року йшлося у звіті Л. Гарнаги - начальника служби у справах дітей райдержадміністрації.

  Також заслуховувались питання про стан роботи з кадрами в органах виконавчої влади району за I-е півріччя 2018 року; контролю за виконанням документів органів влади вищого рівня та власних; роботи зі зверненнями громадян.

  Заключним на засіданні колегії стало питання про стан нарахування субсидій жителям району, про що інформувала начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Т. Скарбовійчук. За її інформацією станом на звітну дату прийнято документів на оформлення субсидій від 5013 домогосподарств.

  Із 5804 домогосподарств, які отримували житлову субсидію на оплату комунальних послуг в попередньому періоді, 1120 сім’ям необхідно розрахувати субсидію без звернення (автоматично). 1011домогосподарствам уже призначено субсидію, що становить 90% від загальної кількості.

  4684 домогосподарства протягом травня – червня 2018 р. повідомлено про необхідність подання нових заяв та декларації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

  Станом на сьогодні за оформленням житлової субсидії звернулося 3200 домогосподарств, з них на оплату комунальних послуг - 619, на придбання скрапленого газу та твердого палива - 2581.

  Загальна кількість домогосподарств, які отримують житлову субсидію становить 3403. З них на оплату житлово-комунальних послуг 1037, на придбання скрапленого газу та твердого палива – 2366.

  19 домогосподарствам відмовлено у призначенні житлової субсидії, в зв’язку із відсутністю доходів у працездатних членів сім’ї або несплатою єдиного соціального внеску.

  789 особових справ громадян, які претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний період 2018 року, знаходяться на розгляді.

  Поряд з цим існує суттєва заборгованість перед населенням по виплаті субсидій. Так, не виплачено субсидій на тверде паливо з початку 2018 року на суму 2039, тис. грн., ( виплачено 3 925,9 тис.грн.), всього нараховано 5 964, 9 тис.грн. На оплату житлово-комунальних послуг заборгованість складає 34 146, 5 тис.грн., профінансовано 73 609, тис.грн.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськості апарату райдержадміністрації