Під головуванням голови обласної Ради, голови конкурсної ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Анатолія Олійника за участю першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відбувся семінар «Про 15-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад».

  Відкриваючи семінар Анатолій Олійник акцентував увагу присутніх на актуальності та популярності обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, яка щороку зростає, а також відмітив, що з кожним роком покращується якість написання проектів.

  «Для визначення переможців цьогорічного конкурсу, членами конкурсної ради була розроблена спільна формула, яка вираховує кількість набраних балів кожного проекту, відповідно до критеріїв Положення, мінімізуючи будь-який вплив людського фактору» - наголосив Анатолій Олійник.

  У свою чергу, повернувшись у минуле, Андрій Гижко згадав про те, як 15 років тому, коли був започаткований даний конкурс, його фонд складав 300 тисяч грн. І Вінниччина була першою областю, яка започаткувала такого роду конкурс, коли кошти спрямовувались саме на розвиток територій, на реалізацію конкретних проектів. «Цьогорічний конкурс є особливим тим, що, завдяки розробленим математичних формулам, числовим критеріям він є абсолютно прозорим. І його фонд вже понад 30 млн.грн. Також посадовець повідомив про те, що з метою більш широкого залучення грантових ресурсів саме в територіальні громади, прийнято рішення, що 7 вересня, коли традиційно буде проводитись Інвестиційний форум Вінниччини, одна секція Форуму буде присвячена саме розвитку інфраструктури громад. «Це секція буде для представників сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад. Адже у Форумі братимуть участь багато міжнародних експертів, які розповідатимуть про конкретні проекти, які працюють в Україні та як їх залучити», - зазначив перший заступник голови ОДА.

  У своєму виступі особливу увагу конкурсантів Андрій Гижко звернув на безумовне застосування процедур закупівель через Prozzoro, що дасть можливість зекономити значний фінансовий ресурс, що залишиться у громаді, та акцентував увагу на питанні звітності. «Це питання довіри, наскільки ми готові довіряти вам як партнерам, як переможцям конкурсу щодо цільового використання коштів. Тому є адміністратор конкурсу, який передбачив процедуру звітності. Минулоріч в умовах конкурсу прописали про зменшення балів для тих, хто не подав звітність за використані кошти у минулому році. Бажаю, щоб ми залишались відкритими партнерами, які демонструють прозорість у прийняті рішень та прозорість використання бюджетних коштів».

  Громади Погребищенського району взяли активну участь у 15 обласному конкурсі розвитку територіальних громад. Проектні заявки на участь у конкурсі подали районна рада та 19 сільських рад. Загалом громадами району подано 20 проектів, метою яких є застосування енергозберігаючих технологій та проведення ремонтних робіт у закладах освіти, культури, освітлення вулиць. Найактивнішими учасниками є Павлівська, Дзюньківська, Мончинська, Гопчицька, Ширмівська, Черемошненська сільські ради, які щорічно готують проекти на конкурс.

  За результатами Конкурсу від району переможцями визначено проекти: Погребищенської районної ради «Зігріємо самотню старість у домі сповнених надій», Адамівської сільської ради «Реконструкція мереж вуличного освітлення вулиці Центральна в селищі Погребище Перше Погребищенського району Вінницької області», Черемошненської сільської ради «Будівництво дитячого ігрового – спортивного майданчику, важливий крок у формуванні передумов здорового способу життя дошкільнят», Очеретнянської сільської ради «Енергомодернізація Очеретянського будинку культури Погребищенського району», Дзюньківської сільської ради «Здоров’я дитини – багатство країни», Ширмівської сільської ради «Реконструкція мережі вуличного освітлення в селі Соснівка Погребищенського району Вінницької області», Бабинецької сільської ради «На зустріч людям», Павлівської сільської ради «Новій українській школі – новий дах».

  Загальна вартість проектів становить 1,8 млн., у т.ч. з фонду Конкурсу – 542,0 тис.грн., кошти учасників -701,7 тис.грн., співфінансування з районного бюджету -347,6 тис.грн., спонсорські кошти -195,0 тис.грн. Реалізація проектів буде завершена до кінця 2018 року.

  Бажаємо успіхів всім нашим громадам! Нових перемог!

  Марина Нечипорук – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА