26 квітня 2016 року у м. Погребище біля районного кінотеатру ім. В. Терлецького відкрито пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  У заході взяли участь ліквідатори чорнобильської аварії, сім’ї загиблих ліквідаторів, голова райдержадміністрації І. Вінник, міський голова А. Білик, представники організацій та установ міста, представники духовенства, учнівська та студентська молодь, громадськість, представники районних ЗМІ.

  У своєму виступі голова райдержадміністрації зазначив: «Сьогодні минає 30 років від дня Чорнобильської аварії, коли ядерна трагедія радіаційним враженням накрила сотні населених пунктів і завдала безліч непоправних людських втрат. Наслідки жахливої події відчутні і дотепер… Цей пам'ятний знак - це нагадування про тих людей, які, не шкодуючи свого життя і здоров'я, зробили все для того, щоби наступні покоління українців жили в добрі і злагоді. Що може бути важливіше за шану і вдячність тим людям, завдяки яким ми сьогодні стоїмо тут, хто захистив собою весь світ, дав перший і неоціненний досвід боротьби з радіаційною небезпекою». Він подякував за підтримку та сприяння у становленні пам’ятного знаку міській владі, керівникам територіальних громад району, голові та членам відокремленого підрозділу Вінницької обласної організації «Союз-Чорнобиль Україна» у Погребищенському районі та усім, хто долучився до цієї події. Побажав присутнім щастя і добра, здоров’я і бадьорості духу на довгі роки життя, віри у майбутнє, родинного благополуччя і всіх життєвих благ. Учні Погребищенської ЗОШ №2 І-ІІІ ст. подарували учасникам заходу поетичні рядки, у яких розповідалося про подвиг героїв чорнобильців.

  Право відкрити знак учасникам ліквідації наслідків аварії, нашим землякам на ЧАЕС отримали голова райдержадміністрації І. Вінник, міський голова А. Білик, заступник голови відокремленого підрозділу Вінницької обласної організації «Союз-Чорнобиль Україна» у Погребищенському районі М. Кулеша.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто відійшов у вічність за 30 років.

  Після завершення заходу відправлено панахиду за загиблими чорнобильцями та освячено пам’ятний знак.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і
громадськістю апарату районної державної адміністрації