Районні урочистості за участі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, учасників АТО та їх сімей, трудових колективів, організацій та установ, політичних формувань та громадськості розпочалися з церемонії підняття Державного Прапору України головою райдержадміністрації Іваном Вінником та продовжилися в районному кінотеатрі ім. В.Терлецького.

  У виступі Іван Васильович зазначив: «Страдницька дорога українського народу до волі вимощена життями десятків мільйонів співвітчизників – козацьких військ, січових стрільців, героїв Крут, невинних жертв голодоморів та фашистської окупації, жертовного героїзму воїнів Радянської Армії, учасників визвольних змагань, які виборювали волю та незалежність нашої держави, кладучи на вівтар її свободи найдорожче – своє життя.

  Як ніколи гостро за роки війни існування нашої суверенної держави сприймається цінність і важливість незалежності. І як ніколи болить за долю України, майбутнє наших дітей і онуків.

  Ми повинні сказати своє рішуче «ні» ворогові, який ступив на нашу землю, і «так» – вільній. Незалежній, єдиній Україні. Не забуваймо, що тільки сильні духом можуть досягнути великого успіху». Він побажав усім присутнім миру, добра, злагоди і Божого благословення, віри у себе, у свою державу, у перемогу України.

  Голова районної ради Сергій Волинський разом з Юрієм Хмельовим, письменником, співавтором книги «Віхи історії захисників вітчизни Вінниччини. Погребищенський район» також привітали учасників урочистостей з Днем незалежності України, побажали міцного здоров’я, щастя, добра, миру, щедрої долі та подарували книги учасникам бойових дій, ветеранам АТО Івану Романюку і Олександру Коржу.

  Кращих представників територіальних громад району нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради, райдержадміністрації та районної ради.

  Захід завершився концертом, підготовленим художніми колективами району та сольним виступом гурту патріотичної пісні «Аскер» м.Вінниця.

  23-24 серпня 2018 року тематичні заходи до Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України відбудуться в усіх територіальних громадах району.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації