Україна відзначила 27-річчя незалежності. З нагоди свята на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик відбувся парад військ, у якому взяли участь 4,5 тисячі військовослужбовців і 250 одиниць техніки. Серед військовослужбовців-резервістів, учасників бойових дій, що 24 серпня крокували центральною площею країни, був і наш земляк Олександр Миколаєнко з позивним «Грек». Тому, аби зазирнути на внутрішню кухню цього загальнонаціонального масштабного дійства, звертаємося за роз’ясненнями до безпосереднього учасника параду Незалежності.

  — То як досягається яскрава картинка на телеекрані?

  — Муштруванням. Підготовка до параду проводилася під час навчальних зборів протягом місяця. Злагоджували дії, ліктями тримали стрій, щоб не ламалася шеренга, аби і не гнувся ряд. По шість годин тренувалися чеканити крок, пильно вдивляючись в потилиці попереднього ряду. Щоправда, на вихідні зробили послаблення — стройові огляди.

  Проте негативні емоції і враження зникли на етапі генеральної репетиції, коли вже повністю стало видно масштабність і розмах дійства. Хоч нам, на відміну від солдатів строкової служби та курсантів, в силу об’єктивних причин були певні «послаблення»: ногу на рівень пояса не тягнули, адже у багатьох були бойові поранення, але однаково наше бойове братство не зганьбилося.

  Основні тренування відбувалися на території військової частини, а вже потім марширували на смузі аеродрому ДП «Антонов» (бетонна злітна смуга довжиною 3500 і шириною 56 метрів). Бувало, що під час оглядів повертали по шість разів.

  Організм по-своєму зреагував на такі інтенсивні вправи: через п’ять днів після перебування на злітній смузі потрапив у шпиталь. На парад лікар не відпускав, але обіцянки, даної хлопцям, Олександр дотримався — вже на генеральній репетиції був разом з усіма. Там, до речі, попросили не вигукувати гасло про Путіна, аби не ніяковіли іноземні делегації. Довелося хлопцям в приватному порядку вчити представників з-за кордону базовим гаслам українського патріота. Наприклад, американці хапали на льоту.

  Традиційно думки щодо параду розділилися: одні стверджують, що це «показуха» і марнотратство, інші ж вважають це приводом для гордості.

  Для «Грека» цей військовий парад став ще й днем зустрічі: з побратимами, друзями й однодумцями…

  Л. МУСІЄНКО, РАЙОННА ГАЗЕТА «КОЛОС».

  На знімках: Олександр МИКОЛАЄНКО (у центрі колективного фото без зброї) разом із бойовими побратимами під час підготовки параду військ ЗСУ та перед парадом.