Минулого тижня відбулося відкрите заняття з виробничої практики по збиранню та посіву сільськогосподарських культур на полях навчального господарства на базі навчально-практичного центру ВПУ №42.

  До м. Погребище для переймання досвіду з’їхалися представники з Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації на чолі із заступником директора Департаменту — начальником управління професійної освіти, інноватики та науки Валерієм Бачинським, начальник управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики Василь Темченко, директори професійно-технічних училищ області.

  В актовій залі презентацію навчального закладу та ознайомлення із графіком проведення відкритого заняття здійснив директор ВПУ №42 Сергій Огородник. Він повідомив, що з часу відкриття навчально-практичного центру (нагадуємо, що це відбулося в квітні цього року) це перше заняття, проведене у такій формі. Але в планах також є проведення відкритих занять для електрогазозварників, електромонтерів та кухарів. Формат заходу обраний таким чином, щоб продемонструвати досягнення учнів на практиці, так би мовити, показати майбутніх спеціалістів у дії.

  Привітав гостей на погребищенській землі перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський. До речі, він свого часу викладав в училищі, тому по-особливому вболіває за педагогів, учнів та їхні здобутки на освітянській ниві.

  На полях навчального закладу під час відкритого заняття свої вміння та навики демонстрували учні групи №31, які здобувають професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Ще зовсім юні хлопчаки показали присутнім неабиякі здобутки в оволодінні сучасною сільськогосподарською технікою вітчизняного та іноземного виробництва, а саме комбайнами John Deere, тракторами New Holland, МТЗ та Т—150К, важкими дисковими боронами БДВП — 4,6, культиваторами АКПН — 6 «Поділля», сівалками СЗ — 5,4 «Астра», посівним комплексом Horsh — 4. Сільгосптехніка одночасно була задіяна на збиранні сої, соняшнику, основному та передпосівному обробітку грунту, внесенні мінеральних доб­рив та посіві зернових культур, загалом робота здійснювалася у 7 локаціях, у кожній з яких працювали тракторист або комбайнер, майстер виробничого навчання та 3—4 учні.

  Усі учасники виробничого навчання мали змогу ознайомитися з технічним забезпеченням, прослухати вступні інструктажі, що проводились перед виконанням осінньо-польових робіт, та безпосередньо поспілкуватися із учнями і майстрами виробничого навчання.

  Неодноразово із групи запрошених лунали захоплюючі коментарі як щодо навчально-матеріальної бази, так і на адресу викладачів та учнів. Враженнями від побаченого запрошені мали змогу поділитися на підбитті підсумків, які здійснювались в актовій залі після проведення практичної частини. Начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський, підсумовуючи, зазначив:

  — Вище професійне училище №42 є одним з найкращих професійно-технічних навчальних закладів області, а, можливо, й нашої держави.

  Такий висновок з уст обласного керівника вселяє надію на те, що навчальний заклад і надалі буде розвиватись та процвітати.

  Оксана ОСЮКОВА, районна газета «Колос»